מינכן

טיסות למינכן

טיסות נבחרות למינכן

טיסה סדירה למינכן
טיסה ישירה למינכן
טיסה שכר למינכן

טיסות ישירות למינכן

טיסה ישירה למינכן
טיסה ישירה למינכן
טיסה ישירה למינכן

טיסות סדירות למינכן

טיסה סדירה למינכן
טיסה סדירה למינכן
טיסה סדירה למינכן

טיסות למינכן

טיסה למינכן, בירת בוואריה שעל גדות נהר האיזר, היא טיסה לעיר אירופאית קלאסית ומעודנת מחד, עתירה ארמונות מלוכה, כנסיות מפוארות ויצירות אמנות שנוצרו מימי הביניים ועד ימינו. מאידך, טיסות למינכן הן טיסות לעיר נהנתנית ותאוותנית, מלאה מדרחובים, חנויות מעצבים, מסעדות, בתי קפה ופאבים, שבהם הבירה נשפכת כמים. טלטוס מציעים טיסות זולות למינכן וחבילות נופש במינכן, שיבטיחו לכם חופשה מרתקת במיוחד.

 

לפני שעולים על טיסה למינכן – דברים שצריך לדעת

הגעה: טיסות למינכן יוצאות מישראל מדי יום, ונחוות בשדה התעופה הבינלאומי פרנץ יוזף שטראוס, הנחשב לשני בגודלו בגרמניה. ניתן להשיג טיסות זולות למינכן באמצעות חברות שכר שונות.
מטבע: יורו אירופי.
שפה: גרמנית. מרבית האוכלוסיה דוברת גם אנגלית.
אוכלוסיה: מינכן היא העיר השלישית בגודלה בגרמניה. בעיר עצמה מתגוררים כיום כ-2.2  מיליון בני אדם, ובמטרופולין מינכן – כשישיה מיליון בני אדם.
מזג האוויר: הקיץ היא העונה הטובה ביותר לבקר במינכן, וגם העונה בה טיסה למינכן מבוקשת ויקרה ביותר. בסתיו (אוקטובר-נובמבר) ובאביב (מרץ-מאי) מזג האוויר נעים אך קריר למדי. מי שמחפש טיסות זולות למינכן – עדיף לו לטוס בחורף, אולם יש לקחת בחשבון שבין החודשים דצמבר לפברואר העיר גשומה מאוד והטמפרטורה יורדת מתחת לאפס.
קידומת טלפון: 49-89.
שעון: זהה לשעון ישראל.
תחבורה: במינכן פועלים שירות אוטובוסים, חשמליות ורכבת תחתית (U-Bhan), הפועלים מדי יום משעות הבוקר המוקדמות עד 1:00 בלילה. בלילות פועלים קווי האוטובוס והחשמלית כל חצי שעה, ובסופי השבוע – כל שעה. הרכבת העילית S-Bahn מגיעה לפרברי העיר ולשדה התעופה, ורצוי לעשות בה שימוש לאחר שלקחת טיסה למינכן, על מנת להגיע למכז העיר. הרכבת Deutsche Bahn מחברת את העיר עם שאר חלקי המדינה. דרך מומלצת לנוע במינכן היא באמצעות אופניים – העיר מרוצפת שבילי אופניים ועמדות השכרה נוחות.

 

טיסות למינכן – אל הארמונות

טיסה למינכן תביא אתכם אל בירת בוואיה שלעבר, שכיאה לבירת עבר של ממלכה – משובצת ארמונות נהדרים, בהם נחגגו בעבר נשפים מהודרים. בראשם - הארמון המלכותי המפואר (Residenz), ששימש את מלכי בוואריה למעלה מחמש מאות שנה, עד לשנת 1918. הוא כולל לא פחות ממאה ושלושים חדרים, ובהם רהיטים מגולפים, ציורים, שטיחים, כלים מפורצלן ואוסף עתיקות מרשים. עוד כדאי לנצל טיסות למינכן לביקור בארמון הקיץ של המלכים, ארמון נימפנבורג (Nymphenburg Palace), המוקף פארק יפהפה, עטור פסלים ומזרקות. בארמון תוכלו גם כן לצפות בשפע של פריטי אמנות יפים, ומולץ במיוחד לבקר באולם הנשפים, על ציורי הקיר היפים שלו, ובחדר השינה של המלך לואי השני.

חובבי ארמונות שלקחו טיסות למינכן, יהנו גם בקומפלס ארמונות שלוס שלייסהיים, הנחשב ל"ארמון ורסאי" של מינכן. הוא כולל שלושה מבנים שנבנו במאה ה-16 בסגנון בארוק, וגלריה של ציורים מתקופת הבארוק. בניין שאינו ארמון, אך בכל זאת מומלץ מאוד לבקר בו, הוא בניין העירייה הניאו-גותי. הוא ממוקם בכיכר המרכזית של העיר, כיכר מריאנפלאץ, ובנוסף להיותו בניין יפה – הוא מהווה אטרקציה מרכזית לכל מי שלוקח טיסה למינכן. שלוש פעמים ביום, בשעות 11:00, 12:00 ו-17:00, פעמוניו מצלצלים, ומהמגדל השעון הגדול שלו יוצאות דמויות מכניות אל הרחבה, ומציגות אגדות פולקלור בוואריות.

 

טיסות למינכן – אל הכנסיות

טיסות למינכן יקחו אתכם לעיר שלכנסייה יש אחיזה עמוקה ורבת שנים בה – כך, למשל, חל איסור לבנות במרכז העיר לגובה של מעל שש קומות, כדי שרק צריחי הכנסיות יהיו קרובים לאלוהים. הצריח הגבוה ביותר, ממנו גם נשקף נוף מרהיב של העיר, הוא הצריח של כנסיית סנט פטר(Peterskirche), הכנסייה העתיקה ביותר במינכן, שבכדי להגיע לראשו צריך לטפס לא פחות מ-302 מדרגות. נוף יפה נשקף גם מהמגדל של הקתדרלה היפה של מינכן, קתדרלת פראואנקירכה (Frauenkirche) הגותית, שנבנתה במאה ה-15, והחלל שלה מכיל עבדודות אמנות בנות למעלה מחמש מאות שנה.

עוד כנסיות ראויות לביקור אם לקחתם טיסה למינכן: קתדרלת מיכאלסקירכה, הבנויה בסגנון רנסאנס; קתדרלת תיאטינרקירכה, הבנויה בסגנון בארוק; ולחובבי המודרניזם – הכנסייה החדשה יחסית Herz Jesus Kirche, המתאפיינת בעיצוב מינימליסטי ובקווים נקיים.

 

טיסות למינכן – אל המוזיאונים

טיסות למינכן הן טיסות לעיר עם המציעה הרבה מאוד מוזיאונים, לאמנות – אבל לא רק. "השילוש הקדוש" של המוזיאונים במינכן כולל את האלטה פינפוטק (Alte Pinakothek), המוזיאון לאמנות קלאסית, המכיל יצירות של אמנים כרפאל, רמברנדט, ברוייגל ורובנס; ניאו פינפוטק (Neue Pinakothek), המכיל יצירות בנות המאה ה-18 וה-19; ופינפוטק דר מודרנה (Pinakothek der Moderne), המוזיאון לאמנות מודרנית, המציגה בין היתר יצירות של אמנים כמו פיקאסו, קנדינסקי, בייקון ועוד. כל חובב אמנות שלוקח טיסה למינכן חייב לשלישיה זו ביקור.

טיסה למינכן תאפשר לכם לבקר גם במוזיאונים רבים שאינם בהכרח מוזיאונים לאמנות, ובהם: המוזיאון הגרמני למדע וטכנולוגיה (Deutsches Museum), הכולל תצוגות בתחומי חקר החלל, רובוטיקה, תחבורה ותעופה, ועוד; מוזיאון BMW, המוקדש ליצרנית הרכב הגרמנית המפורסמת; מוזיאון הכרכרות, הממוקם באורוות של ארמון נימפנברג; מוזיאון האדם והטבע, באותו מקום; ומוזיאון הצעצועים, הממוקם בבית העירייה. לשוחרי האמנות מומלץ לנצל טיסות למינכן גם כדי לבקר בתיאטרון Cuvilliés, הממוקם במבנה מרשים בסגנון הרוקוקו ומציג הופעות שונות, ובבית האופרה של מינכן.

 

טיסות למינכן – אל הגנים

מי שלוקח טיסה למינכן, מומלץ לו לעשות הפוגות בין הארמונות, הכנסיות והמוזיאונים, ולבלות קצת זמן בשטחים פתוחים. הגן המומלץ ביותר לביקור הוא הגן האנגלי(Englischer Garten), מהריאות הירוקות הגדולות באירופה. הוא כולל אגמים, נחלים ולא פחות מארבעה גני בירה, הנותנים בכל השנה אווירה של אוקטוברפאסט – חגיגת הוללות ושתיית בירה מסורתית, הנמשכת שבועיים בחודש אוקטובר, ומזמנת אל העיר המוני בליינים המחפשים טיסות זולות למינכן לתאריכים אלו. הפארק כולל גם מגדל תצפית ושטח לנודיסטים. עוד כדאי לנצל טיסות למינכן לביקור בפארק האולימפי, שממרפסת התצפית שלו ניתן לראות את הרי האלפים; ובגן הבוטני שבארמון נימפנברג, הכולל מגוון עצום של עצים ופרחים, כמו גם חממה לגידול סחלבים.

טיסות למינכן, אם כן, מבטיחות לכם חופשה שיש בה הכל – קצת היסטוריה, קצת אמנות, והרבה חופש וכיף. אנו בטלטוס נשמח לסייע לכם להזמין טיסות זולות למינכן, מלונות, סיורים מאורגנים ועוד.

 

 
 

 

 

 

 

 

למידע נוסף על העיר מינכן:

5 אטרקציות ייחודיות לעיר מינכן